- Mityba: Aštrus, rūgštus, riebus maistas ir gėrimai (pvz., kava, alkoholis, gazuoti gėrimai) skatina didesnį skrandžio rūgšties išsiskyrimą.
- Stresas: Emocinis ir fizinis stresas gali turėti įtakos skrandžio rūgšties gamybai.
- Rūkymas: Nikotinas skatina skrandžio rūgšties išsiskyrimą ir silpnina skrandžio gleivinės apsauginį sluoksnį.
- Vaistai: Kai kurie vaistai, pvz., nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NSAID), gali skatinti skrandžio rūgšties gamybą ir dirginti gleivinę.
- Greitas valgymas: Valgymas skubant ir nepakankamas maisto kramtymas gali padidinti rūgštingumą.
- Per didelis maisto kiekis: Valgymas didelėmis porcijomis gali lemti didesnį rūgšties gaminimąsi.
- Ligos: Tam tikros ligos, pvz., gastritas, GERL (gastroezofaginio refliukso liga) ar skrandžio opa, gali padidinti rūgštingumą.
- Hormoniniai pokyčiai: Kai kurie hormoniniai pokyčiai, ypač nėštumo metu, gali turėti įtakos skrandžio rūgštingumui.
Kada ir kaip vartoti probiotikus?
Oct 22, 2024Alaushu
Žymos
Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, palaikantys virškinimo ir imuninę sveikatą, tačiau tam, kad jie veiktų efektyviai, turi išgyventi kelionę per rūgščią skrandžio terpę ir atlikti savo funkciją prieš pasišalinimą su žarnyno turiniu. Tad kada geriausia vartoti probiotikus, kad jie veiktų optimaliai?
Skrandžio rūgščių vaidmuo
Skrandžio rūgštys atlieka svarbų vaidmenį – jos skaido angliavandenius ir baltymus bei naikina kenksmingus patogenus ir virusus, patenkančius su maistu ar gėrimais. Dėl didelio skrandžio rūgštingumo žūva gerosios bakterijos.
Kas didina skrandžio rūgštingumą?
Skrandžio rūgštingumą gali didinti įvairūs veiksniai, įskaitant:
Subalansuotos mitybos svarba
O kur dar faktas, kad vien iš maisto produktų reikiamo kiekio naudingųjų medžiagų gauti nepavyksta. Juk sutiksite, kad dažnai nepavyksta išlaikyti sveikatai palankios subalansuotos mitybos. O jei tai jums pavyksta – didžiuojamės jumis, nes tai yra siekiamybė. Vis dėlto suprantame, kad gyvename greito tempo gyvenimą ir ne visada turime tam galimybių.
Probiotikų nauda
Per didelio rūgštingumo skrandžio terpė nėra palanki gerosioms bakterijoms išgyventi ir atlikti savo funkciją, o jei dar ir nepavyksta subalansuotai maitintis? Todėl papildomas probiotikų vartojimas gali padėti, kad papildytume gerųjų bakterijų atsargas. Žinoma, prieš tai rekomenduojama pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Įrodyta, kad gerosios bakterijos ir sveika žarnyno mikroflora užtikrina gerą žmogaus savijautą bei stiprų imunitetą.
Kada ir kaip vartoti probiotikus?
Dauguma skaitančiųjų šį straipsnį veikiausiai sutiktų, kad probiotikus dažniausiai pradedame vartoti tada, kai vartojame antibiotikus. Platesnio spektro antibiotikai dažnai sukelia nepageidaujamų poveikių, tokių kaip sutrikusi žarnyno veikla, pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Tokiais atvejais probiotikų vartojimas gali būti tikras išsigelbėjimas. Rekomenduojama juos vartoti nuo pirmosios antibiotikų vartojimo dienos ir dar kelias savaites po kurso pabaigos. Tačiau ar žinojote, kad probiotikus galima vartoti profilaktiškai ir reguliariai, siekiant pasirūpinti savo organizmo mikroflora?
Probiotikų vartojimas šaltuoju sezonu
Nors probiotikus galima vartoti visus metus, šaltuoju metų sezonu jų vartojimas yra ypač aktualus. Sakoma, kad mūsų imunitetas stiprus, kai stiprus mūsų žarnynas, todėl probiotikai gali padėti sustiprinti imunitetą.
Kada vartoti probiotikus: tuščiu skrandžiu ar su maistu?
Klausimas, ar vartoti probiotikus tuščiu skrandžiu, ar su maistu, dar vis diskutuojamas mokslo bendruomenės ir nėra vieningos nuomonės. Probiotikų vartojimas tuščiu skrandžiu gali leisti probiotikams padėti išvengti rūgštingumo piko, apsunkinančio gerųjų bakterijų įsisavinimą, kurį sukelia maistas. Vienas iš mokslinių tyrimų parodė, kad probiotikai turėjo aukščiausius išgyvenamumo rodiklius, kai buvo vartojami su maistu arba 30 minučių prieš valgį. Priešingai, probiotikų vartojimas praėjus 30 minučių po valgio buvo susijęs su gerokai mažesniu išgyvenamumo lygiu. Remiantis moksliniais straipsniais, vartokite probiotikus prieš pat valgį arba kartu su maistu. Taip padidinsite gerųjų bakterijų galimybes pasiekti žarnyną, išgyventi bei atlikti savo funkciją. Norint išsiaiškinti, kokie probiotikų deriniai yra tinkamiausi, pasireiškus vienokiems ar kitokiems simptomams, būtina pasikonsultuoti su gydytoju, kadangi ne visų rūšių papildai pasiteisina esant konkrečiam negalavimui.
Apie ALAUSHU probiotikus
Mūsų Aktyviųjų Bakterijų Kompleksas – Bifidobacterium lactis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum ir Lactobacillus salivarius – tai plačiai ištirti probiotikai, naudingi žarnyno sveikatai ir imuniteto palaikymui. ALAUSHU probiotikai yra kapsuliuoti – sukurti taip, kad kuo geriau išgyventų skrandžio rūgštyse ir efektyviai įsisavintų.